Logowanie

Aktualności

Sparingi juniorów

• autor: bury1975, 2014-02-28 07:13

25.02.2014: KKS Orzeł - Olimpia Zambrów 4-1; bramki: Filipowicz-2, Jaszczołt, Polak

01.03.2014: Legia Warszawa - KKS Orzeł Siemiatycze 4-0

Olimpia Zambrów - KKS Orzeł Siemiatycze 1-4, relacja trenera:

We wtorek, dnia 25.02. 2014 r., drużyna Juniorów rozegrała kolejny mecz kontrolny.
 Naszym przeciwnikiem byli zawodnicy Olimpii Zambrów.
 Graliśmy 2x40 minut.
 Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w naszym wykonaniu. Mimo optycznej przewagi nie stworzyliśmy sobie dogodnych sytuacji bramkowych. Brak koncentracji, małe zaangażowanie w walkę o piłkę, nierealizowanie założeń taktycznych, lekceważenie przeciwnika, to największe „grzechy” naszych zawodników. Wynik do przerwy 1:1.
 Drugą cześć meczu możemy zaliczyć do bardziej udanych. Zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż nasi przeciwnicy. Było widać większą determinację i chęć do gry - choć momentami brakowało pewności siebie i spokoju w rozgrywaniu piłki, to jednak z każdą minutą nasza przewaga była bezdyskusyjna. Olimpia ograniczała się do wybijania piłki, do nielicznych prób kontrataków i „dziwnych” zachowań na boisku, swoistych prowokacjach zakończonych faulami…
Wynik meczu: 4:1!

Bramki: 2 Filipowicz, Jaszczołt, Polak.

Skład: Zalewski, Bobel, Borowy, Mazur, Głogowski, Kellas, Jaszczołt, Polak, Filipowicz, Iwaniuk, Śledziewski.
 Rezerwa: Krasowski, Smorczewski, Ilczuk, Zawadzki, 2 zawodników testowanych.

Legia Warszawa - KKS Orzeł Siemiatycze 4-0; relacja trenera:

W dniu 01.03.2014 r. drużyna Juniorów KKS Orzeł Bobola Siemiatycze rozegrała kolejny mecz kontrolny. Naszymi przeciwnikami byli zawodnicy Legii, rocznik 97. Należy stwierdzić, że obecnie to chyba najlepsza drużyna w Polsce w kategorii juniora młodszego.
 Pierwsza część meczu była rozgrywana w „szaleńczym” tempie. Widać było, że piłkarze Legii byli mocno zaskoczeni przebiegiem gry na boisku. Drużyna Orła grał szybko i kombinacyjnie, piłkarze podwajali, a momentami potrajali przeciwnika. Dużo graliśmy do przodu i ciągle stwarzaliśmy sobie sytuacje strzeleckie, z których niestety ku naszemu niezadowoleniu goli nie było. Kiedy wydawało się, że zdobycie bramki przez nas zespół jest kwestią czasu, to Legia zadała nam cios. Po niegroźnym strzale z dystansu i kiksie naszego bramkarza, zawodnik „Młodych Wilków” wpakował piłkę do naszej bramki. Do przerwy wynik się nie zmienił.
Druga część meczu to mądrość i doświadczenie drużyny z nad Wisły. Grali z tyłu swojej bramki, długo utrzymując się przy piłce, zmuszając naszych chłopców do biegania, a jak nadarzyła się okazja i błąd w ustawieniu, to crossowymi podaniami uruchomiali swoje skrzydła, co powodowało natychmiastowe przeniesienie ciężaru gry pod naszą bramkę. Po jednym z takich zagrań padła druga bramka dla Legii. Choć można było tego uniknąć, gdyby nasi zawodnicy wcześniej odpowiednio zareagowali. Trzeci gol dla gospodarzy, to przepiękny starzał – zawodnik odwrócony plecami do naszych obrońców przyjął piłkę zabierając się z nią do boku i „hukną” w samo okienko naszej bramki – „stadiony świata”. Tu też można mieć żal do obrońców, że nikt nie doskoczył i nie przeszkodził w oddaniu strzału.
 Czwarta bramka dla „Wojskowych” to niesamowite gapiostwo naszej defensywy. Rzut rożny i strzał z głowy jednego wbiegającego zawodnika w czwórkę naszych piłkarzy i „wmurowanego” bramkarza. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.
 Zwycięstwo Legionistów było zasłużone, choć uważam, że wynik był za wysoki. Przynajmniej dwóch bramek powinniśmy uniknąć. Jednak drużyna „Wojskowych” dała nam dobrą lekcję futbolu. Widzieliśmy bardzo ruchliwy zespół, motorycznie nas przewyższający i taktycznie mądrze grający. Jest się od kogo uczyć!!! Zawodnicy Legii pokazali nam na co mamy teraz położyć nacisk w dalszej naszej pracy na treningach, tj. jak komunikować się na boisku i jak koncentrować się na grze. Tylko ciężka praca i zdrowa rywalizacja dadzą nam możliwość nawiązania gry z tak klasową drużyną, nie tylko w pierwszej części, ale w całym meczu.
 Dzięki za walkę oraz serce pozostawione na boisku. Głowy do góry, przed nami jeszcze wiele do wypracowania, aby lepiej pokazać się w rewanżu!!!