Święto Odzyskania Niepodległości

• autor: bury1975, 2013-11-12 08:22

Święto Odzyskania Niepodległości - 11.11.2013

Nasz klub KKS Orzeł Bobola Siemiatycze aktywnie uczestniczył w obchodach najważniejszego  państwowego święta dla Polaków.

Relacja:

.

W dniu 11.11.2013r odbyła się I Siemiatycka 11-godzinna Sztafeta Niepodległości " Bogu i Polsce". W podniosłej atmosferze, przy zapalonych 250-ciu pochodniach, na stadionie miejskim o godzinie 1 w nocy, przy dźwiękach pieśni patriotycznych ruszyła sztafeta na czele z Burmistrzem Miasta p. Siniakowiczem. Nasz klub był reprezentowany przez p. Rafała Burakowskiego i p. Tomasza Marchela ( który przebiegł aż 30 km). Sztafeta biegła nieprzerwanie przez całą noc. Od godziny 10.00 do biegu przyłączyły się dzieci i młodzież z różnych szkół i klubów. KKS Orzeł Siemiatycze rozpoczął swój bieg o godz. 11.00. Byliśmy najliczniejszą grupą sportową. Uwieńczeniem sportowego święta była Parada Niepodległości ulicami miasta , a następnie oddanie hołdu poległym w obronie Ojczyzny i złożenie kwiatów pod Obeliskiem Niepodległości.

Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz ich rodzicom za aktywny udział w obchodach Święta Niepodległości