SUKCES W TURNIEJU Z PODWÓRKA NA STADION

• autor: bury1975, 2013-06-05 19:15

3 MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

w TURNIEJU  Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

Finał Województwa Podlaskiego Turnieju Piłki Nożnej Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku odbył się dn. 05.06.2013 w Siemiatyczach. Nasze miasto były reprezentowane przez chłopców z klubu KKS Orzeł Bobola Siemiatycze z rocznika 2003 i młodszych. Turniej zakończył się ogromnym sukcesem naszej drużyny. W stawce 16 najlepszych drużyn województwa zajęliśmy wysokie 3 miejsce. Nasz zespół odniósł 5 zwycięstw i tylko 1 porażkę ( w półfinale z mistrzami z AP Talent).

Zawody zostały zorganizowane przez PZPN. W Siemiatyczach finał wojewódzki odbył się na obiektach MOSiRu. Głównym sponsorem turnieju była firma Tymbark. W turnieju mogli wziąć udział zawodnicy urodzeni w 2003r i młodsi. W finale wojewódzkim znalazło się 16 najlepszych drużyn chłopców i 12 dziewcząt, które zostały wyłonione we wcześniejszych eliminacjach gminnych i powiatowych. Siemiatycze były reprezentowane przez chłopców z KKS Orzeł, którzy na co dzień uczą się w SP1 i SP3 Siemiatycze. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Miasta Siemiatycze p. Piotr Siniakowicz oraz przedstawiciele PZPN i sponsora głównego. Po odśpiewanym uroczyście hymnie turnieju z DJ Ucho oraz Kubusiem ( maskotka turnieju), młodzi zwodnicy wybiegli na świetne przygotowane boiska.  Siemiatyczanie trafili do grupy z Hajnówką, Łomżą i Wysokiem Mazowieckiem. Mecze grupowe wyszły znakomicie i jako pierwsza drużyna zameldowaliśmy się w ćwierćfinale. Mimo ogromnej ulewy, jaka przeszła nad Siemiatyczami, chłopcy z KKS Orzeł wzmocnieni obiadem w SP1, pełni zapału przystąpili do dalszej rywalizacji. W ćwierćfinale pokonaliśmy Augustów i strefa medalowa stała przed nami otworem. Niestety na drodze do złota stanęła nam znakomita drużyna AP Talent Białystok, przegrany półfinał i pozostała walka o brąz. Mecz o 3 miejsce był niesamowicie emocjonującym widowiskiem. Przy aplauzie i dopingu rodziców i samego burmistrza Siemiatycz, KKS Orzeł podniósł się z trudnej sytuacji po pierwszej połowie ( 0-1) i w pięknym stylu pokonał Michałowo 2-1, zdobywając upragnione podium dla Siemiatycz.

Impreza dostarczyła wszystkim uczestnikom mnóstwa emocji i niezapomnianych wrażeń. Była perfekcyjnie przygotowana, ze wspaniałą, uroczystą oprawą. To było prawdziwe święto futbolu, w którym chłopcy z Siemiatycz pokazali się z bardzo dobrej strony.

o 3 m: Siemiatycze - Michałowo 2-1

BRAMKI: Mędrycki - 6, Sosnowski - 2, Firlej - 1, Wasilewski F - 1, Łempicki - 1, Drzas - 1

skład  - Siemiatycze: Mędrycki Krystian, Sosnowski Mateusz, Firlej Gabriel, Wasilewski Filip, Wasilewski Bruno, Łempicki Hubert , Drzas Jakub , Prokopiuk Maksymilian , Malinowski Dorian, Sikora Dominik , Pietruczuk Filip

trenerzy: N. Marks, R. Burakowski