KKS Orzeł Bobola Siemiatycze - strona nieoficjalna

Herb
  • Działalność klubu wspiera: MIASTO SIEMIATYCZE, STAROSTWO POWIATOWE W SIEMIATYCZACH

Danone Nations Cup - 2008r

Danone Nations Cup

Siemiatycka drużyna KKS Orzeł SP1 dotarła do finału krajowego w prestiżowych rozgrywkach piłkarskich o „ Puchar Mlecznego Startu” Danone Nations Cup, które są nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski  dzieci do lat 12. Zawody odbyły się w Poznaniu w dniach 3-5.06.2008 na stadionie Lecha. W turnieju finałowym wystartowały 32 drużyny, które zostały wyłonione w 4 półfinałach krajowych. W Poznaniu znaleźli się przedstawiciele znanych ośrodków piłkarskich w Polsce: SMS Łódź, Zawisza Bydgoszcz, SMS Mielec, Korona Kielce, Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok, Radom, Opoczno, Toruń, Śląsk Wrocław, Ostrołęka, Olsztyn, Elana Toruń, Agrykola Warszawa, Warta Poznań, Stalowa Wola. W tak doborowym towarzystwie także drużyna KKS Orzeł SP1 Siemiatycze z niewielkiej i nieznanej miejscowości. Samo dotarcie do finałów krajowych było więc sporym osiągnięciem. Losowanie grup w turnieju finałowym okazało się szczęśliwe. W rozgrywkach grupowych KKS Orzeł  spotkał się z JKS Czarni Jasło, PUKS Rodło Opole i SP Nowe Brzesko. Dwa zwycięstwa wystarczyły, aby wyjść z grupy. W kolejnej fazie rozgrywek prowadzonych systemem pucharowym nasi piłkarze spotkali się z PUKKS Chrzciciel Tychy. W tym bardzo emocjonującym meczu padł wynik remisowy i sędzia zarządził rzuty karne. Mimo świetnej postawy siemiatyckiego bramkarza, który obronił 2 rzuty karne nasi piłkarze musieli uznać wyższość zespołu z Tych. Ostatecznie drużyna z Siemiatycz zajęła miejsce w przedziale: 9-16. To wynik na miarę możliwości tej drużyny. Chłopcy udowodnili, że mogą rywalizować z najlepszymi w kraju, mimo że nie mają takich samych możliwości rozwoju ze względu na braki w infrastrukturze sportowej i braki w odpowiednim finansowym wsparciu sportu młodzieżowego w naszym regionie.

Udział w rozgrywkach Danone Nations Cup był niesamowitą przygodą. Chłopcy mieli okazję porównać swoje umiejętności z najlepszymi w kraju, otrzymali wspaniałe nagrody, zwiedzili Trójmiasto ( półfinały) i Poznań ( finał ). Jednak największą atrakcją był udział w turnieju finałowym samego Zinadine Zidana, który wręczał nagrody i rozegrał z młodymi piłkarzami mecz pokazowy. Spotkanie niekwestionowanej gwiazdy i idola piłkarskiego nasi piłkarze zapamiętają do końca życia.

Przypomnijmy drogę  i wyniki KKS Orzeł SP1 Siemiatycze w turnieju o „ Puchar Mlecznego Startu”:

·         eliminacje wojewódzkie -  3 miejsce: 5 zwycięstw i 1 porażka; wyniki:

KKS Orzeł SP1 – SP2 Hajnówka                                     4 - 0

KKS Orzeł SP1 – SP28 Białystok                                     4 - 0

KKS Orzeł SP1 – Iskra Zambrów                                    6 - 0

KKS Orzeł SP1 – Sokoliki Sokoły                                    4 - 1

KKS Orzeł SP1 – BSP Jagiellonia Białystok                   0 - 1

KKS Orzeł SP1 – MOSP II Jagiellonia Białystok           3 - 0

·         półfinał krajowy w Redzie – 2miejsce: 5 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka -  zespół okazał się rewelacją rozgrywek. Bohaterem zespołu został bramkarz Michał Kosiński, który w 2 meczach ( z Jagiellonią Białystok i Włocławkiem) zakończonych serią rzutów karnych, obronił 4 karne przyczyniając się do sukcesu drużyny. Wyniki:

KKS Orzeł SP1 – UKS Rona Ełk  1-0

KKS Orzeł SP1 – Czerwone Diabły Dobrzyń  1-1

KKS Orzeł SP1 – Brda Przechlewo  2-0

KKS Orzeł SP1 – Concordia Elbląg  2-0

KKS Orzeł SP1 – BSP Jagiellonia Białystok  0-0 k. 4-3

KKS Orzeł SP1 – Lider Włocławek  0-0 k. 3-2

KKS Orzeł SP1 – Piętnastka Bydgoszcz  0-0 k. 1-2

·         finał krajowy w Poznaniu: miejsce 9-16: 2 zwycięstwa  i 2 porażki; wyniki:

KKS Orzeł SP1 – Czarni Jasło  0-2

KKS Orzeł SP1 – Rodło Opole  4-1

KKS Orzeł SP1 – Nowe Brzesko  1-0

KKS Orzeł SP1 – Chrzciciel Tychy  0-0 k. 0-1

Skład KKS Orzeł SP1 Siemiatycze: Kosiński Michał, Wiśniewski Jakub, Krysiński Tomasz, Niewiarowski Kamil, Andryszek Hubert, Żornaczuk Mariusz, Abramowicz Mateusz, Drewulski Michał, Łempicki Karol, Kałucki Arek, Malinowski Mariusz, Radziszewski Paweł. Trener: Rafał Burakowski

ORZEŁ CUP 2017
Ładowanie...

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

ORZEŁ SIEMIATYCZE 0:1 MŁKS ŁOMŻA
, 17:00:00